Drukarnia offsetowa Poznań

Druk offsetowy niewątpliwie zaraz obok techniki cyfrowej stanowi jedną z najpopularniejszych metod drukowania. Technika offsetowa polega na przeniesieniu naświetlanego obrazu umieszczonego na płaskiej formie (płyta aluminiowa) na przygotowane podłoże, którym jest papier. W metodzie offsetowej wzór przenoszony jest z matrycy na papier za pośrednictwem cylindra pośredniego. Konkretny obraz zostaje odbity na gumowej powierzchni cylindra, a następnie przeniesiony na docelowe podłoże. Ze względu na taki proces produkcji często określa się ją mianem druku pośredniego.

Wyróżniamy dwa rodzaje offsetu, a mianowicie arkuszowy (wykorzystywany przeważnie w przypadku plakatów, katalogów lub broszur) oraz zwojowy inaczej nazywany także rolowym (znajdujący zastosowanie w przypadku prac o bardzo dużym nakładzie, takich jak np. gazety).

Zastosowanie

Ze względu na wysoką jakość otrzymanego obrazu oraz dedykowanie w szczególności większym nakładom, druk offsetowy wykorzystywany jest przede wszystkim do tworzenia różnego rodzaju druków reklamowych. Idealnie sprawdza się w przypadku przygotowywania wizytówek, katalogów ofertowych, plakatów, broszur klejonych i szytych, ulotek, teczek reklamowych a także czasopism bądź kalendarzy.

Akcydensy mogą być klejone w bloczki z boku lub u góry lub wklejonW przypadku zdecydowania się na tę technikę, duże znaczenie odgrywa nakład - im większy nakład tym niższy koszt przygotowania jednostkowego produktu. Ponadto metoda druku offsetowego jest niezawodna również w sytuacji, kiedy zależy nam na otrzymaniu obrazu o wysokiej rozdzielczości bądź możliwości wyboru innych niż papier kredowy surowców o różnorodnej gramaturze (np. tektury, papier ozdobny).e w teczki jako komplety. Druki samokopiujące mogą mieć również dziurki do segregatora.

Zalety

Offset posiada wiele zalet, które sprawiają że jest on popularną i cenioną przez firmy techniką drukowania. Do najważniejszych należy:

  • bardzo wysoka jakość otrzymanego materiału, która sprawia, że obraz wygląda szlachetnie i cechuje się dużymi walorami estetycznymi,
  • możliwość wyboru spośród wielu surowców i papierów o zróżnicowanej gramaturze,
  • opcja drukowania w palecie CMYK, a dodatkowo barwach Pantone, HKS oraz kolorach specjalnych, takich jak np. złoto lub srebro,
  • niska cena jednostokowego egzemplarza w przypadku realizacji dużych nakładów,
  • możliwość zastosowania uszlachetnień (takich jak np., tłoczenie, foliowanie, lakier dyspersyjny matowy lub błysk, lakier UV punktowy,perforowanie).

Technika offsetowa a cyfrowa

Wybór metody druku, która będzie najbardziej opłacalna i satysfakcjonująca, zależy od indywidualnych oczekiwań. Technika offsetowa sprawdza się w przypadku dużych nakładów i realizacji materiałów reklamowych, które powinny się cechować dużą estetyką wykonania. Natomiast technika cyfrowa jest idealna w sytuacjach, kiedy zależy nam na niskich kosztach wykonania małych nakładów, szybkiej realizacji zamówienia, a także możliwości personalizowania. 

Drukarnia offsetowa w Poznaniu

Drukarnia Empir to rodzinna drukarnia założona w 1979 roku w Poznaniu. Od początku swojej działalności skupiona była na dostarczaniu druków w najbardziej wymagających dziedzinach. Każda praca drukowana w naszej drukarni offsetowej wykonywana jest z wielką starannością i zaangażowaniem. Nasze ponad 40-letnie doświadczenie w druku offsetowym sprawia, że znamy się na tym co robimy, inwestujemy w nowe maszyny i codziennie doskonalimy się dla Was. Bogata oferta naszych usług w połączeniu z wysoką jakością wydrukowanych materiałów stworzyły naszą wysoką ocenę wśród naszych zadowolonych klientów nie tylko w Poznaniu, ale także poza Polską. Mimo to nigdy nie szczędzimy czasu i wysiłku na coraz to lepsze doskonalenie naszych materiałów drukowych oraz siebie samych. Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej drukarnia offsetowa Empir - drukarni, która spełni Wasze oczekiwania i posiada certyfikat FSC®.