Oprawa - szycie

W dobie cyfryzacji tradycyjne metody druku nie tracą na popularności, a wręcz przeciwnie – zyskują nowych entuzjastów ceniących sobie wyjątkową jakość i trwałość. Dzięki naszym usługom takim jak szycie i oprawa książek, podręczników bądź innych materiałów, każdy projekt może zyskać indywidualny charakter. Nasza drukarnia wydaje publikacje od 1979 roku, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować usługi do różnorodnych wymagań i potrzeb.

Oprawa książek oraz innych materiałów

Decydując się na nasze usługi, warto, aby zastanowili się Państwo, jaki efekt chcą uzyskać. W Empir proponujemy różnorodne typy opraw – od klasycznej twardej, przez szyto-klejone i miękkie, aż po nowoczesne metody szycia nitką. Każda z nich różni się nie tylko wyglądem, ale i trwałością oraz ceną.

Tworzymy oprawy dostosowane do specyfiki dokumentów – od prac dyplomowych, przez albumy fotograficzne, aż po profesjonalne publikacje naukowe i literaturę piękną. Przy czym szycie to jedna z najtrwalszych metod. Jest idealna dla wydań, które mają służyć przez długie lata, takich jak leksykony czy też książki jubileuszowe.

Oprawa uszlachetniona

W przypadku wydań specjalnych lub takich, którym chcą Państwo nadawać wyjątkowego charakteru, oferowane przez nas uszlachetnianie oprawy twardej np. książki będzie świetną opcją. Proponujemy szeroką gamę opcji, które pomogą wyróżnić projekt, w tym: zastosowanie folii, złocenie bądź srebrzenie, lakierowanie wybiórcze, metalowe okucia na narożnikach i wiele innych. Ponadto oprawę twardą możemy wykonać w różnych formatach, a techniki szycia dostosowujemy zarówno do długiego, jak i krótkiego boku książki.

Technika offsetowa a cyfrowa

Wybór metody druku, która będzie najbardziej opłacalna i satysfakcjonująca, zależy od indywidualnych oczekiwań. Technika offsetowa sprawdza się w przypadku dużych nakładów i realizacji materiałów reklamowych, które powinny się cechować dużą estetyką wykonania. Natomiast technika cyfrowa jest idealna w sytuacjach, kiedy zależy nam na niskich kosztach wykonania małych nakładów, szybkiej realizacji zamówienia, a także możliwości personalizowania.

Jak przygotować materiały do oprawy?

Przede wszystkim, teksty przeznaczone do druku powinny być dokładnie korygowane i redagowane. To zapobiega konieczności późniejszych poprawek, które mogą wpłynąć na jakość i estetykę gotowej książki. Ponadto zachęcamy do dostarczania materiałów w formatach cyfrowych, co znacznie usprawnia proces produkcyjny. Oczywiście w przypadku jakikolwiek wątpliwości z przyjemnością pomożemy i służymy radą. Serdecznie zapraszamy do współpracy z Empir!