Drukarnia ekologiczna

Zależy nam nie tylko na naszym rozwoju, ale także na środowisku i chcemy być drukarnią ekologiczną.

Od wielu, wielu lat dbamy o zachowanie zasobów naturalnych oraz minimalizujemy zanieczyszczenie środowiska i szanujemy środowisko w naszym sąsiedztwie. Na terenie naszej drukarni oraz biura prowadzimy politykę segregacji odpadów (recykling), dbamy o zieleń poprzez nowe nasadzenia roślin i drzew. Chronimy wodę, dbamy o zwierzęta i ptaki w naszym sąsiedztwie (budki lęgowe, dokarmianie zimą itd.). Wprowadziliśmy także politykę optymalizacji zużycia energii elektrycznej, surowców do produkcji i ich pakowania, a używane przez nas surowce posiadają odpowiednie certyfikaty środowiskowe.

Drukarnia z certyfikatem FSC®

Nasza drukarnia eko posiada również certyfikat FSC® – tzw. „Zielone drzewko”. FSC® jest organizacją odpowiedzialną za certyfikację lasów oraz wszelkiego rodzaju wyrobów z drewna i papieru. Postępowanie zgodnie z wytycznymi FSC®, pozwala na to, by móc pozyskać drewno nie naruszając przy tym bogactw biologicznych i struktury lasów. Standard FSC® jako jeden z niewielu jest popierany przez najważniejsze organizacje ekologiczne. Należy również do jednych z najbardziej wiarygodnych na świecie systemów z zakresu certyfikacji zasobów leśnych. Certyfikat FSC® oparty jest o łańcuch kontroli pochodzenia produktu. Oznacza to, że aby produkt finalny mógł być sprzedany jako certyfikowany na każdym etapie pozyskiwania i przetwarzania surowca muszą być przestrzegane zasady i standardy FSC®. Certyfikat ten zapewnia również, że produkt powstał z poszanowaniem praw człowieka i praw tradycyjnych.

Od początku naszej przygody drukarskiej dbamy także o bezpieczeństwo w pracy, przestrzeganie jego zasad i dbamy o wstępne, a później okresowe szkolenia BHP.

Wiemy, że nasza polityka firmy przynosi korzyści nie tylko ludziom, ale także środowisku i dlatego z całą pewnością można określić nas jako drukarnia ekologiczna.