Naklejki foliowe

Naklejki na folii monomerycznej

Folia samoprzylepna monomeryczna to folia o ogólnym zastosowaniu. Należy do tych najtańszych folii na rynku – jej przeciętna trwałość wynosi ok. 2 lata.

Przeznaczeniem folii monomerycznej są tylko płaskie powierzchnie, nie posiadające przetłoczeń, proste realizacje, gdzie folia nie jest poddawana zbytniemu formowaniu. Cechą charakterystyczną folii jest gładka powierzchnia i intensywna biel.

Proces produkcji powoduje, że folia monomeryczna jest folią ekonomiczną, przeznaczoną do krótkookresowej reklamy, do stosowania zarówno w aplikacjach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Najbardziej standardową folią jest jej wersja z białym klejem. Natomiast stosując folię monomeryczną z szarym klejem możemy uniknąć tzw. „przebijania” bazowej powierzchni, na której wyklejamy folie. Druk na folii cechuje wyrazista grafika i duże nasycenie kolorów.

Folie monomeryczne mogą mieć różne wykończenia: połysk, mat lub mogą być całkowicie transparentne (przezroczyste). Folią transparentną okleimy elementy płaskie ze szkła lub kasetony wykonane z mlecznego PCV itp. Aby uzyskać naklejkę mocowaną od wewnętrznej strony szyby, drukujemy grafikę na folii bezbarwnej w odbiciu lustrzanym, a następnie drukujemy biały kolor lub zaklejamy wydruk białą folią. Aby zabezpieczyć wydruki przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wydłużyć okres odporności na promieniowanie UV, możemy dodatkowo zastosować laminat UV.

Warto pamiętać, że folia monomeryczna nie nadaje się do zastosowania na skomplikowanych i załamujących się powierzchniach.

Klientom oferujemy usługę wycinania kształtów z folii monomerycznej – ploterowe cięcie po obrysie (do 200cm szerokości materiału). Takie naklejki nałożone na odpowiednie podłoże (płaskie powierzchnie typu tablice, szyby, szklane drzwi) stanowią dość ciekawy element dekoracyjny bądź reklamowy.

Folie można również wykorzystać do druku naklejek podłogowych (pokrytych specjalnym laminatem podłogowym - posiadającym atest antypoślizgowy).

Naklejki na folii można również zabezpieczyć laminatem UV, który zapobiega zbyt szybkiemu ścieraniu się naklejki i jednocześnie zabezpiecza przed utratą nasycenia kolorów spowodowaną działaniem promieniowania UV.

Naklejki na folii polimerycznej

Samoprzylepna folia polimeryczna (polimerowa) posiada właściwości zbliżone do materiału monomerycznego.

Charakteryzuje się jednak większą trwałością. Jej proces produkcji polega na kalandrowaniu polimerowej folii winylowej. Większa ilość plastyfikatorów powoduje, że możemy ją z powodzeniem stosować jako nośnik grafiki przy aplikacjach samochodowych z niewielkimi przetłoczeniami, z drobnymi zagięciami czy miejscami wklęsłymi. Nie jest jednak przystosowana do oklejania całych pojazdów.

Folie polimeryczne są elastycznymi produktami o dobrej stabilności wymiarowej, przeznaczonymi do reklam na płaskich i lekko pofałdowanych powierzchniach. Ich wyjątkowa trwałość to nawet 3 lata, co pozwala na zastosowanie ich w aplikacjach, gdzie czas ma znaczenie, np.: dekoracyjne grafiki, ekspozycje samochodowe, różnego rodzaju wizualizacje.

W ofercie posiadamy folię polimerową z szarym klejem permanentnym, który ma tę dodatkową zaletę, że zakrywa zaklejane podłoże.

Oferujemy także polimeryczną folię transparentną, którą nałożymy elementy ze szkła, szyby lub wykonane z mlecznego PCV itp. Folie polimerowe stosowane są w przypadku średniookresowych aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych.

Dodatkowo folię polimerową zadrukowaną tuszami solwentowymi z powodzeniem można zalaminować laminatem UV mat lub UV połysk, który wydłuża dodatkowo jej żywotność.

Folię polimeryczną stosujemy często tam, gdzie folię monomeryczną.