Reklamowe katalogi szyte, klejone oraz spiralowane

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej drukarni Empir Poznań. Naszym klientom proponujemy profesjonalne katalogi klejone (PUR, EVA), szyte oraz spiralowane. Stanowią one doskonałe uzupełnienie innych materiałów reklamowych oferowanych Państwa klientom, dzięki czemu wspierają sprzedaż produktów i usług. A to z kolei znacząco wpływa na wzrost wyników firmy, a także jej sukces wizerunkowy.

W ofercie posiadamy zarówno katalogi szyte, klejone, jak i spiralowane. Które wybrać? To zależy od ich przeznaczenia. Dlatego przed złożeniem zamówienia należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, a także konkretne zastosowanie materiałów. W przypadku wątpliwości służymy pomocą - z chęcią porozmawiamy i pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Gdzie mają zastosowanie katalogi szyte, klejone i spiralowane?

Katalogiem może być np. biuletyn, informator, cennik, repertuar, menu restauracji, książeczka do płyt CD, a także katalog: mieszkań, targowy, wystaw, na wernisaż i wystawę, wycieczek, wizerunkowy, produktowy, usług lub po prostu broszura reklamowa. W związku z tym znajdują one szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko. Drukarnia Empir tworzy materiały dla firm, instytucji państwowych, sklepów, salonów, galerii sztuki, gmin, urzędów miasta, szkół, teatrów, klubów, restauracji, galerii handlowych, biur podróży, banków, muzeów, szpitali i wielu innych klientów zarówno biznesowych, jak i indywidualnych.

Katalogi klejone PUR i EVA

Drukarnia Empir proponuje artykuły klejone w technologii PUR i EVA, tj. łączone klejem na gorąco. Klejenie PUR charakteryzuje się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia – nawet w przypadku wielokrotnego otwierania. Co więcej, ich oprawa jest także elastyczna, przez co można ją otworzyć na płasko. Grzbiet w tej oprawie ma kształt prostokąta.

Ten rodzaj katalogów ceniony jest przede wszystkim za doskonałe walory estetyczne, a także możliwość zastosowania przy większej liczbie stron. Szczególnie wybierają je osoby, którym zależy na stworzeniu niebanalnych, ekskluzywnych materiałów, które sprawią, że prezentowana oferta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna w oczach potencjalnego klienta bądź kontrahenta.

Katalogi szyte

To rodzaj katalogów z tzw. oprawą zeszytową (miękką). Do jej wykonania stosuje się zwykłe zszywki metalowe (płaskie) lub oczkowe - eurozszywki, które umożliwiają wpięcie broszury do segregatora. Grzbiet w tej oprawie ma kształt półokrągły.

Egzemplarze szyte polecane są szczególnie osobom, którym zależy na ponadprzeciętnej wytrzymałości materiałów, które są intensywnie użytkowane - wyróżniają się bowiem większą odpornością na uszkodzenia niż warianty klejone. Zalecane są jednak do materiałów o mniejszej liczbie stronie.

Katalogi spiralowane

W tym przypadku mamy do czynienia z łączeniem za pomocą metalowej sprężyny (spirali). Oprawa ta charakteryzuje się wysoką wytrzymałością przy wielokrotnym otwieraniu i dzięki temu mamy pewność, że katalog nie rozpadnie się podczas wielokrotnego i intensywnego otwierania oraz zamykania. Materiały firmowe spiralowane to już obowiązkowy element strategii reklamowej w Państwa firmie, dzięki któremu zaprezentujecie doskonale swoje przedsiębiorstwo, produkty, cenniki i inne ważne informacje.

Spirale łączące kartki mogą być w różnych kolorach, ale najczęściej wybierane kolory sprężyny to biały, czarny, srebrny oraz granatowy. Na okładkę można zastosować grubszy papier niż w środku, ale także wszystkie strony wraz z okładką mogą mieć papier o tej samej gramaturze, którą dostosowuje się do liczby stron i oczekiwanego efektu.

Okładkę możemy uszlachetnić folią matową lub błyszczącą, a środki zabezpieczyć lakierem dyspersyjnym, który podnosi jakość druku. Egzemplarze spiralowane jako okładkę mogą mieć również folię transparentną PCW (PVC) z przodu i z tyłu. Oprawa spiralowana wykonywana jest zazwyczaj po długim boku, a wielkość bindy (spirali) dostosowywana jest do grubości całego katalogu.

Druk materiałów łączonych spiralą odbywa się na maszynach offsetowych w kolorystyce CMYK, a także na życzenie z dodatkowymi kolorami Pantone (np. złoto, srebro, orange).

Katalogi z registrami

Drukowane materiały mogą mieć także registry, które ułatwiają użytkowanie, a informacje zawarte w katalogach stają lepiej widoczne, co umożliwia szybką nawigację oraz zapewnia ciekawszy efekt wizualny. Registry mogą być widoczne lub schowane pod okładką i tutaj też mamy kilka opcji do wyboru, gdyż registry mogą mieć kształt kątowy, kciukowy, chorągiewkowy, panoramiczny, kształtowy, schodkowy lub specjalny.

Druk katalogów klejonych, szytych i spiralowanych

Technika druku offsetowego, jaką wykonywane są katalogi, zapewnia najwyższą jakość kolorów, ich wyrazistość, a także dużo większy prestiż. Drukarnia Empir pracuje jedynie na najwyższej klasy maszynach wielokolorowych Heidelberg oraz matrycach CTP.

Dodatkowym elementem, który wyróżnia materiały reklamowe w oprawie klejonej PUR, oprawie szytej i spiralowanej spośród innych materiałów reklamowych, jest możliwość użycia na np. okładce laminatu matowego, błyszczącego lub soft touch (folia aksamitna), który podniesie efekt wizualny i zabezpieczy okładkę przed brudzeniem, a lakier dyspersyjny na wewnętrznych kartach zabezpieczy przed ścieraniem i zapewnia dodatkowy atut estetyczny. Istnieje możliwość zastosowania lakieru punktowego UV np. na logotypie firmy, co uwidoczni i nada produktowi oryginalny charakter. Istnieje także możliwość tłoczenia wybranego elementu, zrobienia dwóch lub czterech dziurek do wpięcia do segregatora, wykonania perforacji w celu łatwego wyrywania kartek, kuponów, itp.

Nasza oferta obejmuje możliwość wyboru dowolnego formatu. Najczęściej stosowany po zamknięciu to A4. Wykonujemy również formaty w pionie oraz poziomie:

 • 1/3 A4,
 • A4,
 • A5,
 • A6,
 • 2/3 A4,
 • DL,
 • B5,
 • kwadrat.

Rodzaje papierów

Najwyższą jakość katalogów szytych lub klejonych zapewnia wykorzystanie papieru kredowego: matowego lub z połyskiem. Najczęściej wybieraną przez klientów drukarni Empir opcją jest połączenie grubszej okładki z cieńszymi kartkami wewnątrz. Daje to bardzo wyrazisty efekt, a jednocześnie pozwala na bardziej komfortowe przeglądanie broszur.

Najczęściej używane rodzaje papierów na okładkę:

 • Kreda 135 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 170 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 200 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 250 g/m² (połysk lub mat)
 • Offset
 • Recyklingowy
 • Ozdobny

Najczęściej używane rodzaje papierów do wnętrza:

 • Kreda 90 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 115 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 135 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 150 g/m² (mat lub połysk)
 • Offset 80 g/m²
 • Offset 90 g/m²
 • Offset 100 g/m²
 • Offset 120 g/m²
 • Recyklingowy
 • Ozdobny

Drukarnia katalogów

W trosce o maksymalną satysfakcję klientów drukarni Empir wszystkie projekty realizujemy terminowo, solidnie i z największą dbałością o każdy detal.

Gotowe wydruki szyte, klejone bądź spiralowane można odebrać od nas osobiście w siedzibie drukarni lub możemy je dostarczyć we wskazane przez Państwa miejsce: własnym transportem na terenie Poznania bądź też za pośrednictwem firmy kurierskiej do dowolnego miejsca w Polsce, a nawet poza jej granice. Możemy również wysłać paczki bezpośrednio kurierem do Państwa kontrahentów wg przekazanego nam rozdzielnika.

Propozycje katalogów


Katalogi w oprawie zeszytowej, Katalogi zszywane zszywki zwykłe, katalogi reklamowe zszywki oczkowe
Katalogi szyte
Druk katalogów klejonych
Katalogi klejone
Katalogi spiralowane, druk katalogów reklamowych na spirali
Katalogi spiralowane
Drukarnia katalogów w Poznaniu
Katalogi reklamowe klejone i katalogi spiralowane