Reklamowe katalogi szyte, klejone oraz spiralowane

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej poznańskiej drukarni Empir, na druk katalogów z oprawą klejoną PUR, klejoną EVA, oprawą szytą oraz oprawą spiralowaną. Katalogi wydrukowane w naszej drukarni są doskonałym uzupełnieniem innych materiałów reklamowych oferowanych Państwa klientom i dzięki temu wspieracie sprzedaż produktów lub usług co wpływa znacząco na wzrost wyników firmy oraz jej sukces wizerunkowy.

Drukarnia katalogów Empir tworzymy katalogi dla firm, instytucji państwowych, sklepów, salonów, galerii sztuki, gmin, urzędów miasta, szkół, teatrów, klubów, restauracji, galerii handlowych, biur podróży, banków, muzeów, szpitali itd…

Katalogiem może być np. biuletyn, informator, cennik, repertuar, menu restauracji, książeczka do płyt CD, katalogi: mieszkań, targowy, wystaw, na wernisaż i wystawę, wycieczek, wizerunkowy, produktowy, usług lub po prostu broszura reklamowa.

Katalogi klejone PUR

Łączone są klejem na gorąco i charakteryzują się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością na wielokrotne otwieranie. Oprawa klejona PUR jest także elastyczna, przez co można ją otworzyć na płasko. Katalogi klejone posiadają grzbiet w kształcie prostokąta.

Katalogi szyte

To rodzaj katalogów z tzw. oprawą zeszytową (miękką). Do jej wykonania stosuje się zwykłe zszywki metalowe (płaskie) lub oczkowe - eurozszywki, które umożliwiają wpięcie broszury do segregatora. Grzbiet w tej oprawie ma kształt półokrągły.

Katalogi spiralowane

Katalogi firmowe spiralowane to katalogi łączone metalową sprężyną (spiralą).

Oprawa ta charakteryzuje się wysoką wytrzymałością przy wielokrotnym otwieraniu i dzięki temu mamy pewność, że katalog nie rozpadnie się podczas wielokrotnego i intensywnego otwierania i zamykania.

Spirale łączące kartki mogą być w różnych kolorach, ale najczęściej wybierane kolory sprężyny to biały, czarny, srebrny oraz granatowy. Na okładkę można zastosować grubszy papier niż w środku, ale także wszystkie strony wraz z okładką mogą mieć papier o tej samej gramaturze, którą dostosowuje się do ilości stron i oczekiwanego efektu.

Okładkę możemy uszlachetnić folią matową lub błyszczącą, a środki zabezpieczyć lakierem dyspersyjnym, który podnosi jakość druku. Katalogi spiralowane jako okładkę mogą mieć również folię transparentną PCW (PCV) z przodu i z tyłu. Oprawa spiralowana wykonywana jest zazwyczaj po długim boku, a wielkość bindy (spirali) dostosowywana jest do grubości całego katalogu.

Druk katalogów łączonych spiralą odbywa się na maszynach offsetowych w kolorystyce CMYK, a także na życzenie z dodatkowymi kolorami Pantone (np. złoto, srebro, orange).

Katalogi firmowe spiralowane to już obowiązkowy element strategii reklamowej w Państwa firmie, dzięki któremu zaprezentujecie doskonale swoje przedsiębiorstwo, produkty, cenniki i inne ważne informacje.

Katalogi szyte, klejone oraz na spirali zapewniają możliwość doboru dowolnej ilości stron i zamieszczenia na nich informacji, grafiki oraz zdjęć.

Najwyższą jakość katalogów szytych lub klejonych zapewnia wykorzystanie papieru kredowego: matowego lub z połyskiem. Najczęściej wybieraną przez klientów opcją jest połączenie grubszej okładki z cieńszymi kartkami wewnątrz. Daje to bardzo wyrazisty efekt, a jednocześnie pozwala na bardziej komfortowe przeglądanie katalogów, albumów oraz broszur.

Katalogi z registrami:

Drukowane katalogi mogą mieć także registry, które ułatwiają użytkowanie, informacje zawarte w katalogach są lepiej widoczne, co umożliwia szybką nawigację oraz sprawiają, że katalogi mają ciekawszy efekt wizualny. Registry mogą być widoczne lub schowane pod okładką i tutaj też mamy kilka opcji do wyboru, gdyż registry mogą mieć kształt kątowy, kciukowy, chorągiewkowy, panoramiczny, kształtowy, schodkowy lub specjalny.

Najczęściej używane rodzaje papierów na okładkę:

 • Kreda 135 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 170 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 200 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 250 g/m² (połysk lub mat)
 • Offset
 • Recyklingowy
 • Ozdobny

Najczęściej używane rodzaje papierów do wnętrza:

 • Kreda 90 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 115 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 135 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 150 g/m² (mat lub połysk)
 • Offset 80 g/m²
 • Offset 90 g/m²
 • Offset 100 g/m²
 • Offset 120 g/m²
 • Recyklingowy
 • Ozdobny

Druk katalogów

Technika druku offsetowego jaką wykonywane są katalogi, zapewnia najwyższą jakość kolorów, ich wyrazistość, a także dużo większy prestiż. Drukarnia Empir pracuje jedynie na najwyższej klasy maszynach wielokolorowych Heidelberg oraz matrycach CTP.

Dodatkowym elementem, który wyróżnia katalogi reklamowe w oprawie klejonej PUR, oprawie szytej i spiralowanej spośród innych materiałów reklamowych, jest możliwość użycia na np. okładce laminatu matowego, błyszczącego lub soft touch (folia aksamitna), który podniesie efekt wizualny i zabezpieczy okładkę przed brudzeniem, a lakier dyspersyjny na wewnętrznych kartach zabezpieczy przed ścieraniem i zapewnia dodatkowy atut estetyczny. Istnieje możliwość zastosowania lakieru punktowego UV np. na logotypie firmy, co uwidoczni i nada produktowi oryginalny charakter. Istnieje także możliwość tłoczenia wybranego elementu, zrobienia dwóch lub czterech dziurek do wpięcia do segregatora, wykonania perforacji w celu łatwego wyrywania kartek, kuponów itp.

Oprawa zeszytowa jest najbardziej popularna, przy czym oprawa klejona cieszy się coraz większym uznaniem klientów. Można nią skleić większą ilość stron niż w oprawie zeszytowej. Katalogi reklamowe mogą być również spiralowane, gdzie do oprawy używa się spirali.

Nasza oferta obejmuje możliwość wyboru dowolnego formatu. Najczęściej stosowany po zamknięciu to A4. Wykonujemy również formaty w pionie oraz poziomie:

 • 1/3 A4,
 • A4,
 • A5,
 • A6,
 • 2/3 A4,
 • DL,
 • B5,
 • kwadrat.

Drukarnia katalogów

Katalogi firmowe to poważna inwestycja, dlatego wszystkie projekty oraz druk katalogów wykonujemy terminowo, solidnie i dokładnie. Zamawiając w naszym poznańskim oddziale drukarni Empir gwarantujemy Państwu pewność doskonałego wyboru, gwarantujemy pełnowartościowy produkt, który z dumą zaprezentujecie swoim kontrahentom.

Gotowe wydruki można odebrać od nas osobiście w siedzibie drukarni lub możemy je dostarczyć we wskazane przez Państwa miejsce: własnym transportem w Poznaniu, wyślemy kurierem paczkę lub paletę ( w zależności od ilości sztuk i ich wagi) do dowolnego miasta w Polsce lub poza granice naszego kraju. Możemy również wysłać paczki z katalogami bezpośrednio kurierem do Państwa kontrahentów wg przekazanego nam rozdzielnika.

Zapraszamy do kontaktu z naszą drukarnią aby uzyskać poradę dotyczącą drukowania katalogów i broszur.

Propozycje katalogów


Katalogi w oprawie zeszytowej, Katalogi zszywane zszywki zwykłe, katalogi reklamowe zszywki oczkowe
Katalogi szyte
Druk katalogów klejonych
Katalogi klejone
Katalogi spiralowane, druk katalogów reklamowych na spirali
Katalogi spiralowane
Drukarnia katalogów w Poznaniu
Katalogi reklamowe klejone i katalogi spiralowane