Reklamowe katalogi szyte, klejone oraz spiralowane

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej drukarni Empir w Poznaniu na druk katalogów. Naszym klientom proponujemy profesjonalne katalogi klejone (PUR, EVA), szyte oraz spiralowane. Stanowią one doskonałe uzupełnienie innych materiałów reklamowych oferowanych Państwa klientom, dzięki czemu wspierają sprzedaż produktów i usług. A to z kolei znacząco wpływa na wzrost wyników firmy, a także jej sukces wizerunkowy.

W ofercie posiadamy zarówno reklamowe katalogi szyte, klejone, jak i spiralowane. Które wybrać? To zależy od ich przeznaczenia. Dlatego przed złożeniem zamówienia należy dokładnie przeanalizować swoje potrzeby i oczekiwania, a także konkretne zastosowanie materiałów. W przypadku wątpliwości służymy pomocą - z chęcią porozmawiamy i pomożemy w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Gdzie mają zastosowanie katalogi szyte, klejone i spiralowane?

Katalogiem może być np. biuletyn, informator, cennik, repertuar, menu restauracji, książeczka do płyt CD, a także katalog: mieszkań, targowy, wystaw, na wernisaż i wystawę, wycieczek, wizerunkowy, produktowy, usług lub po prostu broszura reklamowa. W związku z tym znajdują one szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i nie tylko. Drukarnia Poznań katalogi Empir tworzy materiały dla firm, instytucji państwowych, sklepów, salonów, galerii sztuki, gmin, urzędów miasta, szkół, teatrów, klubów, restauracji, galerii handlowych, biur podróży, banków, muzeów, szpitali i wielu innych klientów zarówno biznesowych, jak i indywidualnych.

Katalogi klejone PUR i EVA

Drukarnia Empir proponuje artykuły klejone w technologii PUR i EVA, tj. łączone klejem na gorąco. Klejenie PUR charakteryzuje się bardzo dużą trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia – nawet w przypadku wielokrotnego otwierania. Co więcej, ich oprawa jest także elastyczna, przez co można ją otworzyć na płasko. Grzbiet w tej oprawie ma kształt prostokąta.

Ten rodzaj katalogów ceniony jest przede wszystkim za doskonałe walory estetyczne, a także możliwość zastosowania przy większej liczbie stron. Szczególnie wybierają je osoby, którym zależy na stworzeniu niebanalnych, ekskluzywnych materiałów, które sprawią, że prezentowana oferta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna w oczach potencjalnego klienta bądź kontrahenta.

Katalogi szyte

To rodzaj katalogów z tzw. oprawą zeszytową (miękką). Do jej wykonania stosuje się zwykłe zszywki metalowe (płaskie) lub oczkowe - eurozszywki, które umożliwiają wpięcie broszury do segregatora. Grzbiet w tej oprawie ma kształt półokrągły.

Egzemplarze szyte polecane są szczególnie osobom, którym zależy na ponadprzeciętnej wytrzymałości materiałów, które są intensywnie użytkowane - wyróżniają się bowiem większą odpornością na uszkodzenia niż warianty klejone. Zalecane są jednak do materiałów o mniejszej liczbie stronie.

Katalogi spiralowane

W tym przypadku mamy do czynienia z łączeniem za pomocą metalowej sprężyny (spirali). Oprawa ta charakteryzuje się wysoką wytrzymałością przy wielokrotnym otwieraniu i dzięki temu mamy pewność, że katalog nie rozpadnie się podczas wielokrotnego i intensywnego otwierania oraz zamykania. Materiały firmowe spiralowane to już obowiązkowy element strategii reklamowej w Państwa firmie, dzięki któremu zaprezentujecie doskonale swoje przedsiębiorstwo, produkty, cenniki i inne ważne informacje.

Spirale łączące kartki mogą być w różnych kolorach, ale najczęściej wybierane kolory sprężyny to biały, czarny, srebrny oraz granatowy. Na okładkę można zastosować grubszy papier niż w środku, ale także wszystkie strony wraz z okładką mogą mieć papier o tej samej gramaturze, którą dostosowuje się do liczby stron i oczekiwanego efektu.

Okładkę możemy uszlachetnić folią matową lub błyszczącą, a środki zabezpieczyć lakierem dyspersyjnym, który podnosi jakość druku. Egzemplarze spiralowane jako okładkę mogą mieć również folię transparentną PCW (PVC) z przodu i z tyłu. Oprawa spiralowana wykonywana jest zazwyczaj po długim boku, a wielkość bindy (spirali) dostosowywana jest do grubości całego katalogu.

Druk katalogów łączonych spiralą odbywa się na maszynach offsetowych w kolorystyce CMYK, a także na życzenie z dodatkowymi kolorami Pantone (np. złoto, srebro, orange).

Katalogi z registrami

Drukowane katalogi mogą mieć także registry, które ułatwiają użytkowanie, a informacje zawarte w katalogach stają lepiej widoczne, co umożliwia szybką nawigację oraz zapewnia ciekawszy efekt wizualny. Registry mogą być widoczne lub schowane pod okładką i tutaj też mamy kilka opcji do wyboru, gdyż registry mogą mieć kształt kątowy, kciukowy, chorągiewkowy, panoramiczny, kształtowy, schodkowy lub specjalny.

Druk katalogów klejonych, szytych i spiralowanych

Technika druku offsetowego, jaką wykonywane są katalogi, zapewnia najwyższą jakość kolorów, ich wyrazistość, a także dużo większy prestiż. Drukarnia Empir pracuje jedynie na najwyższej klasy maszynach wielokolorowych Heidelberg oraz matrycach CTP.

Dodatkowym elementem, który wyróżnia katalogi reklamowe w oprawie klejonej PUR, oprawie szytej i spiralowanej spośród innych materiałów reklamowych, jest możliwość użycia na np. okładce laminatu matowego, błyszczącego lub soft touch (folia aksamitna), który podniesie efekt wizualny i zabezpieczy okładkę przed brudzeniem, a lakier dyspersyjny na wewnętrznych kartach zabezpieczy przed ścieraniem i zapewnia dodatkowy atut estetyczny. Istnieje możliwość zastosowania lakieru punktowego UV np. na logotypie firmy, co uwidoczni i nada produktowi oryginalny charakter. Istnieje także możliwość tłoczenia wybranego elementu, zrobienia dwóch lub czterech dziurek do wpięcia do segregatora, wykonania perforacji w celu łatwego wyrywania kartek, kuponów, itp.

Nasza oferta obejmuje możliwość wyboru dowolnego formatu. Najczęściej stosowany po zamknięciu to A4. Katalogi Poznań wykonujemy również formaty w pionie oraz poziomie:

 • 1/3 A4,
 • A4,
 • A5,
 • A6,
 • 2/3 A4,
 • DL,
 • B5,
 • kwadrat.

Rodzaje papierów

Najwyższą jakość druk katalogów szytych lub klejonych zapewnia wykorzystanie papieru kredowego: matowego lub z połyskiem. Najczęściej wybieraną przez klientów drukarni Empir opcją jest połączenie grubszej okładki z cieńszymi kartkami wewnątrz. Daje to bardzo wyrazisty efekt, a jednocześnie pozwala na bardziej komfortowe przeglądanie broszur.

Najczęściej używane rodzaje papierów na okładkę:

 • Kreda 135 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 170 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 200 g/m² (połysk lub mat)
 • Kreda 250 g/m² (połysk lub mat)
 • Offset
 • Recyklingowy
 • Ozdobny

Najczęściej używane rodzaje papierów do wnętrza:

 • Kreda 90 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 115 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 135 g/m² (mat lub połysk)
 • Kreda 150 g/m² (mat lub połysk)
 • Offset 80 g/m²
 • Offset 90 g/m²
 • Offset 100 g/m²
 • Offset 120 g/m²
 • Recyklingowy
 • Ozdobny

Drukarnia katalogów Poznań

W trosce o maksymalną satysfakcję klientów drukarni Empir wszystkie katalogi reklamowe realizujemy terminowo, solidnie i z największą dbałością o każdy detal.

Gotowe wydruki szyte, klejone bądź spiralowane można odebrać od nas osobiście w siedzibie drukarni lub możemy je dostarczyć we wskazane przez Państwa miejsce: własnym transportem na terenie Poznania bądź też za pośrednictwem firmy kurierskiej do dowolnego miejsca w Polsce, a nawet poza jej granice. Możemy również wysłać paczki bezpośrednio kurierem do Państwa kontrahentów wg przekazanego nam rozdzielnika. Drukarnia Poznań Empir to m. in. drukarnia katalogów w najwyższej jakości!

Druk katalogów :

 

Katalogi w oprawie zeszytowej, Katalogi zszywane zszywki zwykłe, katalogi reklamowe zszywki oczkowe
Katalogi szyte
Druk katalogów klejonych
Katalogi klejone
Katalogi spiralowane, druk katalogów reklamowych na spirali
Katalogi spiralowane
Drukarnia katalogów w Poznaniu
Druk katalogów : katalogi reklamowe klejone i katalogi spiralowane