Skład i przygotowanie do druku

Drukarnia Empir wykonuje rozmaite realizacje w małych, średnich, a także dużych nakładach. W komplet usług wchodzi również profesjonalny skład i przygotowanie do druku. Proces ten nazywany DTP polega na kompleksowym opracowaniu publikacji, m.in. katalogów. Zalicza się do tego również obróbkę graficzną. Z tego też względu prowadzimy także studio, w którym możemy wykonać dla Państwa różnorodne projekty.

Przygotowanie i skład publikacji do druku

Pierwszy etap rozpoczyna się od ustalenia wszelkich kwestii na podstawie makiety w tym m.in.: formatowania, fontu, wyglądu pojedynczej strony, stylu itp. Następnie przystępuje się do składu tekstu. Podczas przygotowywania druku uwzględniamy oraz konsultujemy z Państwem rodzaj papieru, strukturę czerni, marginesy i wiele innych parametrów technicznych, mających zapewnić optymalny efekt. Wykonujemy zarówno książki, jak i katalogi, magazyny i wiele innych materiałów promocyjnych.

Oczywiście mogą nam Państwo dostarczyć gotowy projekt – nasze studio graficzne, w podstawowej wersji sprawdzi poprawność jego wykonania – z wykluczeniem kwestii edytorskich (merytoryki i błędów w pisowni).

Właściwy skład i przygotowanie do druku to niezwykle istotne kwestie, które pozwalają na realizację zamówienia, które będzie w pełni odpowiadało potrzebom oraz wymaganiom Klienta.

Jak przygotować projekt do druku?

Jeśli chcą Państwo wysłać do nas gotowy projekt, to najlepszym plikiem jest PDF o rozdzielczości pomiędzy 250 a 300 dpi. Spady powinny mieć 3 mm po każdej ze stron, fonty muszą być zamienione na krzywe — wskazówki dotyczące samodzielnego składu i przygotowania do druku dostępne są również na naszej stronie. Oczywiście w przypadku pytań doświadczony zespół z przyjemnością Państwu pomoże.

Gotowe projekty można wysłać m.in. mailem. Usługi wykonujemy w całej Polsce, na terenie Poznania zapewniamy również dowóz, do pozostałych miast wysyłamy paczki za pomocą najpopularniejszych firm kurierskich. Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z całą ofertą naszej drukarni Empir oraz zapraszamy do kontaktu.